Sport

Sport

Pas Botërorit “Rusi 2018”, Courtois transferohet tek Real Madrid

Ende pa përfunduar Botërori “Rusi 2018”, nisën që të ndodhin transferimet e bujshme të futbollistëve. I pari ishte ai i…
Sport

Luka Modric shpallet Lojtari më i Mirë i Kupës së Botës 2018

Kapiteni i Kroacisë, Luka Modric, e ka fituar Topin e Artë në Kupën e Botës 2018 në Rusi. Mesfushori i…
Sport

Luka Modric shpallet Lojtari më i Mirë i Kupës së Botës 2018

Kapiteni i Kroacisë, Luka Modric, e ka fituar Topin e Artë në Kupën e Botës 2018 në Rusi. Mesfushori i…
Sport

“Zbulohet” tersi! Plas gallata në rrjet pas humbjes së Kroacisë

Finalja e Botërorit ka ofruar një spektakël të jashtëzakonshëm nga të dyja ekipet, por me kurorëzimin e Francës si kampione…
Sport

Ja sa para fituan Kroacia dhe Franca!

Franca është kampione e re e botës, pas fitores 4-2 në finale ndaj Kroacisë. Ky është titulli i dytë i…
Sport

Macron dhe Kitaroviq përqafohen pas fitores së Francës

Kampionati Botëror 2018 ka përfunduar ku kampion botëror tashmë është kombëtarja e Francës, e cila arriti të mbyllë ndeshjen me…
Sport

Arbitër idiot, gaboi në finale

Legjendat angleze e kanë cilësuar si “idiot”, gjyqtarin e ndeshjes finale mes Francës dhe Kroacisë, Nestor Pitana, për performancën e…
Sport

Zyrtare: Ky lojtar e fiton Këpucën e Artë

Sulmuesi i kombëtares angleze, Harry Kane e ka fituar Këpucën e Artë të Kupës së Botës. Sulmuesi i Tottenhamit zhvilloi…
Sport

Përfundon gara për Këpucën e Artë – radhitja definitive

Këpuca e Artë, çmimi që i takon golashënuesit më të mirë të Kampionatit Botëror për herë të parë të dytë…
Sport

Franca kampion i botës, Kroacia e argjendtë

Ishte një ndeshje fantastike, e denjë për një finale të Kupës së Botës Me një befasi siç është Kroacia në…
Close