Nga Bota

20 mijë bletë ndjekin një veturë dy ditë rresht, arsyeja shumë interesante

Në Wells, një veturë për dy ditë ka qenë e pushtuar nga 20 mijë bletë, dhe e gjithë pasiqë mbretëresha e tyre kishte ngecur në...

Parajsa” në Aeroportin në Singapor (Video/Foto)

Javën e kaluar është hapur Aeroporti i Changit në Singapor. Mijëra njerëz kanë shkuar për të vizituar pamjet mahnitëse që gjenden brenda këtij aeroporti, mes...

Trump, ngushëllime presidentit francez për katedralen

Presidenti Donald Trump gjatë një telefonate të martën i shprehu ngushëllime presidentit francez Emmanuel Macron për zjarrin në katedralen e famshme Notre-Dame dhe ofroi ndihmën...

New York, shpallen fituesit e çmimit Pulitzer

Janë shpallur fituesit e çmimeve “Pulitzer”, një nga çmimet më të rëndësishme të gazetarisë në botë. Bëhet e ditur se çmimet e dhëna në kategoritë...

9-vjeçarja fiton 1 milion dollarë në lotari, 6 vjet pasi fitoi një McLaren

Një vajzë 9-vjeçare ka fituar 1 milion dollarë (885,273 euro) në lotarinë e Dubait, gjashtë vjet pasi fitoi një McLaren Coupe në vlerë prej 231,278...

Stuhi të fuqishme në SHBA, viktima dhe shtëpi të shkatërruara

Stuhi të fuqishme dhe tornado kanë përfshinë jugun e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe në veçanti Teksasin, ku vdiqën dy fëmijë dhe shumë shtëpi...