Meta pret Bushpepën: Lartësoi muzikën dhe gjuhën shqipe

Meta pret Bushpepën: Lartësoi muzikën dhe gjuhën shqipe

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot Eugent Bushpepën, të cilin e ka falënderuar për përfaqësimin dinjitoz të Shqipërisë në Eurovision.

Meta shkruan se në Facebook se ai lartësoi muzikën dhe gjuhën shqipe në skenën europiane.

“Falenderova sot me mirënjohje, yllin e rokut dhe muzikës moderne shqiptare, Eugent Bushpepa për përfaqësimin dinjitoz të Shqipërisë në Eurovision. Me zërin e tij unik dhe falë talentit të papërsëritshëm, Genti lartësoi muzikën dhe gjuhën e mrekullueshme shqipe në skenën europiane, duke na bërë krenar të gjithëve”, shkruan Meta në Facebook.

Meta pret Bushpepën: Lartësoi muzikën dhe gjuhën shqipe
Eugent Bushpepa, fitues i edicionit te 56 te Festivalit te Kenges ne Radio Televizionin Shqiptar, RTSH, duke kenduar ne perfundim te nates finale, ne Pallatin e Kongreseve. /r/n/r/nEugent Bushpepa, winner of the 56 edition of the Festival of Song in Albania’s State Television, sings at the end of the final night, at the Palace of Congresses.

Meta pret Bushpepën: Lartësoi muzikën dhe gjuhën shqipe

loading...