Pamja e një blerësje të Asda-së për një varg të veshjeve të zezë dhe të bardhë ka shkaktuar një debat intensiv në lidhje me atë nëse është e vërtetë apo jo.

Fotografia e Holly McKee e rreshtit të veshjeve të fëmijëve në degën e gjigandit të supermarketit në Dundee Milton, Skoci,  u bë virale .- përcjell arbresh.info.

Fotografia e çuditshme e 23-vjeçarit tregon një mur të rrobave tërësisht gri pranë një pjese të veshjeve me ngjyra të ndezura. Ka qenë temë e shqyrtimit në internet nga njerëz që besojnë se fotografia duhet të ketë qenë redaktuar për t’u dukur më interesante dhe të tjerët që e gjejnë të vështirë të shikojnë parakohshme.

Holly McKee denied the image was edited and even posted a video online to prove the doubters wrong

 

 

Holly pretendon se kur e pa ndërsa po bënte pazar për kostume të Halloween, ajo kishte nevojë për konfirmim nga motrat Abbie, 20 vjeç dhe Emily, 13 vjeçe, se ajo nuk kishte bërë papritmas një dalmatina e verbër ( njerëz që shohin vetëm bardh e zi ). Holly, nga Dundee, Skocia, tha: “Fillimisht mendova se sytë e mi ishin duke luajtur loja me mua, prandaj kisha nevojë për konfirmim nga motrat e mia për të ditur se nuk ishte vetëm unë. Unë kurrë nuk kam parë ndonjë gjë të tillë. “Më duhej të bëja një mbyllje të dyfishtë të syve kur e pashë.

” Unë isha me motrën time më të vogël Emily, kështu që shkuam në seksionin për vajzat më të reja që të përpiqeshim ta gjejmë diçka të tmerrshme për Halloween.
“Unë nuk e dija nëse ajo që po shihja ishte e vërtetë, prandaj më duhej t’i pyesja nëse po shihnin të njëjtën gjë si unë, dhe ato ishin po aq të hutuar sa  rrobat nga ai raft nuk dukeshin të vërteta.
Unë mendoj se njerëzit janë “çmendur” sepse është mjaft e ngjashme me veshjen blu dhe të zezë nga disa vjet më parë, dhe disa njerëz nuk besojnë se është e vërtetë dhe kështu po luajnë truket në mendjet e njerëzve. ”

 

The picture went viral and has been the subject of intense internet scrutiny with some people believing it has been edited and others finding the peculiar image difficult to look at

“Unë jam vetëm e lumtur që unë nuk jam dalmatine e verbër”. Posti viral i Holly ka grumbulluar më shumë se 40,000 shpërndarje dhe 80,000 pëlqime – por jo të gjithë pajtohen se fotografia është legjitime.
Në një përpjekje për të zhdukur dyshimet, Holly bëri udhëtimin 25-minutësh në Asda të martën më 23 tetor për të marrë një video të iluzionit optik./Arbresh.info