Janë luajtur këtë të martë sfidat për kompeticionin e “Uefa Champions League”, një mbrëmje ku nuk kanë munguar as supersfidat.

Supërsfida e kësaj mbrëmje ishte Bayern-Benfica. Duke bërë që Bayern të triumfojë me rezultatin 5-1.

Nderkohe është luajtur në Olimpico sfida mes Romës dhe Real Madrid e cila është mbyllur me rezultatin 0 – 2.

Më poshtë do të gjeni rezultatet e ndeshjeve të luajtura këtë te marte ne Uefa Champions League;

AS Roma – Real Madrid 0-2

Bayern Munich – Benfica 5-1

Hoffenheim – Shakhtar Donetsk 2-3

Juventus – Valencia 1-0

Lyon – Manchester City 2-2

Manchester United – Young Boys 1-0