Bayerni deklason Dusseldorfin

Bayerni deklason Dusseldorfin

Bayern Munchen e mposhti me rezultat bindës Fortuna Dusseldorfin (1-4), dhe në këtë mënyrë ruan hapin me Borussia Dortmundin në garë për titullin e kampiones në Bundesliga.

Kingsley Coman realizoi dy gola për Bayernin në pjesën e parë, kurse golin e tretë e realizoi Serge Gnabry. Më pas shënuan vendasit nga penalltia nëpërmjet Dodi Lukebakios. Në minutën e fundit, Leon Goretzka realizoi për rezultatin final 1-4.

loading...