Chelsea po e largon Alvaro Moratan në këtë afat.
Benzema po zbarkon te Chelsea

Chelsea nuk llogaritë më në Alvaro Moratan, andaj po e shet atë qysh në këtë afat.

Sipas ‘The Mirror’, skuadra londineze po tenton transferimin e Karim Benzemas.

31-vjeçari ka shënuar shtatë gola dhe tre asistime në 18 paraqitje në La Liga në këtë sezon, dhe disa parashikime bëjnë të ditur se ai mund të zbarkojë në Stamford Bridge.

Chelsea po shpreson që ta zëvendësoj Alvaro Moratan edhe pse shënoi dy herë në FA Cup ndaj Norringham Forest. /Lajmi.net/