E pabesueshme, në flakët e “Notre Dame” shfaqet dy herë imazhi i Krishtit

E pabesueshme, në flakët e “Notre Dame” shfaqet dy herë imazhi i Krishtit

Një ngjarje e rëndë dhe e trishtë ishte ajo e djegies së katedrales së “Notre Dame” të hënën e kësaj jave.

Por ndërsa të gjithë janë përqendruar në gjetjen e shkaqeve të rënies së zjarrit apo në deklaratat e Presidentit francez për ringritjen e saj edhe më të bukur, në rrjetet sociale po qarkullojnë disa foto drithëruese.

Siç shkruan “The Sun”, e siç shihet edhe në këtë foto më poshtë, në dy raste, mes flakëve e tymit shfaqet imazhi i Krishtit.

Pamja e Jezu Krishtit dukej sikur u shfaq në flakët shkatërruese, që shqkrumbuan  mbrëmjen e së hënës katedralen pariziane të Notre Dame-it.

Lesley Rowan, nga Skocia shkruan “Daily Mail” po lexonte për incidentin tragjik kur ajo pretendon se kishte vënë re në një nga fotot një figurë në zjarrin mbi Notre Dame.

Sa e vërtet është kjo nuk dihet por shikoni foto dhe vendosni vet.

Image result for Social media is awash with people saying they can see Jesus in the flames of Notre Dame after mother 'spots it in photograph'

3625155548787

55285847454874545478722848415487878445454554

loading...