Mesfushori i Chelseat, Cesc Fabregas, së fundmi ka folur në një intervistë, për kohën kur ishte në Arsenal pastaj në Barcelonë dhe tani në Chelsea, transmeton Klan Kosova.

I pyetur se me cilin lojtar ka lidhje të veçantë ai ka zgjedhur dy nga ta.

“Unë kam pasur shumë dhe shumë të mirë, por unë do të veçoj dy nga ta: Gerard Pique dhe Leo Messi. Me një kam luajtur që kur kam qenë dhjetë dhe tjetra që kur kam qenë rreth 12 ose 13. Kemi arritur të arrijmë në një nivel të lartë dhe të mbetemi miq … kjo është një marrëdhënie e veçantë”, ka shtuar spanjolli.

Spanjolli është shprehur se motivimi dhe dëshira e njëjtë për të fituar nuk i ka ndryshuar pavarësisht se ka kaluar kohë nga viti 2003.

Ai më tej shtoi se stadiumi më i mirë në të cilin ka luajtur është ai i Camp Nout, ndërsa pas tij vijnë Bernabeu dhe Old Trafford.