Futbollistët shqiptarë nuk ndalen së shënuari gola gjatë ditës së sotme.

Pas golave të Milot Rashicës dhe Besar Halimit, golin e ka gjetur edhe Ermir Lenjani.

Reprezentuesi i Shqipërisë shënoi në barazimin 2:2 të Sionit me Luganon.

Lenjani shënoi golin e parë për ekipin e tij në këtë ndeshje, për barazimin 1-1.