Dashi

Këtë jave do krijoni me shume besim tek partneri. Josheni atë dhe do e shihni qe do beje ato qe ju kërkoni. Ne përgjithësi gjithçka do shkoje mire. Beqaret nuk duhet te kërkojnë dike qe te ketë me patjetër te njëjtat ide me ta. Secili ka personalitetin e vet, nëse pranoni ndryshimet do jeni te lumtur ne jete. Për sa ju përket financave ato do jene te qëndrueshme, pa ndonjë përmirësim te dukshëm. Beni kujdes me shpenzimet dhe nuk do keni probleme. Këtë jave do gëzoni shëndet te mire. Do jeni edhe mjaft optimiste. Ne jetën profesionale do te rizgjohet ambicia dhe dinamizmi. Jeta ne familje do jete shume e lumtur dhe me ngjyra.

Demi

Këtë jave do t’i shijoni deri ne maksimum momentet qe do kaloni me partnerin. Beni mire qe nuk dyshoni për te sepse ai ju mendon ju gjithë kohës. Për beqaret pritet një jete sentimentale shume e mire. Mundohuni te përfitoni. Nëse do ju duhet te bëni shpenzime bëjini, por vetëm kurseni pak lek për raste te papritura. Nëse i bëni mire llogarite do ja dilni mbanë. Duhet te kujdeseni me shume për shëndetin dhe te mos bini ne melankoli. Argëtohuni sa me shume. Ne pune do ja dilni mbanë. Kujdes, mos u bëni shume ambicioze sepse do ta pësoni. Ruani qetësinë. Nëse doni qe te jeni te qete ne familje duhet te mos prekni tema delikate.

Binjaket

Gjate kësaj periudhe jeta juaj ne çift do jete shume pasiononte. Kujdes: nen efektin e hënës mund te bëheni shume kërkuese dhe kjo s’do i pëlqejë partnerit. Beqaret do mendojnë se nuk kane fat ne dashuri. Mos kërkoni asgjë me ngulm, çdo gjë ka kohen e vet por “gjithmonë gjeja e tjetrit te duket me e mire se e jotja”. Buxheti këtë jave do te përmirësohet ndjeshëm. Disa mund te bëjnë edhe shpenzime te mëdha. Disa te tjerë mund te peritone edhe nga ndonjë trashëgimi. Për sa i përket shëndetit si do shkoje mire, por do ndjeheni pak te lodhur. Ne pune do keni ambicie por do hasni edhe disa vështirësi qe do i kaloni shpejt. Familja për mrekulli.

Gaforrja

Këtë jave debatet e vogla ne çift do te zhduken dhe ju do kaloni momente shume te bukura me partnerin. Beqaret do ja kalojnë mire, por përsëri nuk do e gjejnë atë qe kërkojnë. Mos ëndërroni shume, kthehuni me këmbë ne toke. Planetët do ju ndihmojnë te përmirësoni financat. Do jeni te kujdesshëm me shpenzimet e tepruara. Shëndeti nuk do jete shume i mire. Mund te keni moral te rene dhe dhimbje te shpinës apo te dhëmbëve. Kujdesuni me shume! Ne jetën profesionale, planetët nuk do kenë asnjë ndikim. Veproni ashtu si mendoni dhe kini parasysh qe idetë tuaja do jene shume te mira. Familja shume mire.

Luani

Këtë jave çiftet do te përjetojnë entuziazmin dhe pasionin si ne fillim te lidhjes se tyre. Do e habisni partnerin. Përgatisni edhe ndonjë kokteil dhe çdo gjë do shkoje për mrekulli. Planetët do i bëjnë beqaret këtë jave me te hapur dhe me dëshire te madhe për te bere njohje te reja. Përfitoni sa me shume! Financat ose do ngelen si janë ose do përmirësohen. Nëse do bëni një investim, flisni me pare me profesionistet. Duhet te kujdeseni me shume për ushqimet qe te keni shëndet me te mire këtë jave. Ne pune do te hasni disa pengesa, por energjia juaj do iu beje balle edhe atyre. Ne familje tregohuni me tolerante.

Virgjeresha

Këtë jave duhet te qëndroni sa me afër partnerit dhe ta dëgjoni me kujdes. Nëse doni qe gjithçka te shkoje mire duhet te jeni bashkëpunues. Beqaret do te keni shume fat. Disa do mendojnë edhe martesën. Mendoni me kujdes dhe do rrethoheni nga lumturia. Financat do jene te mira, por nëse do bëni një investim duhet te mendoheni mire. Mos shpenzoni shume. Për sa i përket shëndetit do jeni me pak dinamike por me te qete. Ne profesion do keni mbështetjen e planetëve te fatit dhe suksesit. Duhet te përfitoni sa me shume për te ecur para ne karriere. Disa do mundohen te zgjerojnë familjen, disa te tjerë do kujdesen me shume për fëmijët.

Peshorja

Keqkuptimet me partnerin do te zhduken dhe ju do filloni t’i njiheni me disa nga cilësitë e tij. Beqaret do kenë takime te reja, por nuk do ketë asgjë te jashtëzakonshme. Ne çështjen financiare do keni shume fat këtë jave. Tregohuni te kujdesshëm dhe ekonomia juaj do te përmirësohet ndjeshëm. Do jeni plot energji dhe dinamizëm. Edhe nëse vuani nga ndonjë sëmundje kronike do keni përmirësime. Jeta profesionale do shkoje me se miri. Mos u habisni nga një ndryshim i menjëhershëm, ky do jete një rast nga i cili duhet te përfitoni. Ne familje mund te keni disa probleme. Flisni sa me shume dhe sqarojini gjerat.

Akrepi

Jeta ne çift nuk ka qene e mire kohet e fundit, Keni qene te stresuar dhe nuk keni pasur komunikim te mire me partnerin. Fatmirësisht gjate kësaj jave çdo gjë do filloje te përmirësohet. Beqaret do kalojnë momente te lumtura me një person te veçante. Me financat nuk do keni shume fat, por nuk do keni as probleme te mëdha. Shëndeti ne përgjithësi do shkoje mire. Nëse do udhëtoni kujdes me sëmundjet ngjitëse. Puna nuk do te ece shume mire. Qëndroni te vëmendshëm edhe ndaj provokimeve te kolegeve. Familja nuk do ketë asnjë problem. Nëse keni fëmijë kujdesuni me shume për mirëqenien e tyre.

Shigjetari

Ne lidhjen tuaj do te mbizotëroje sensualiteti, mirëkuptimi dhe dashuria e ndërsjellte. Përfitoni nga kjo jave plot pasion. Beqaret duan te gjejnë shpirtin binjak por nuk janë te gatshëm te sakrifikojnë lirinë e tyre. Nga fundi i javës edhe mund te ndryshojnë mendim. Ne çështjen financiare nuk do keni as probleme por as surpriza te mira. Menaxhojeni mire buxhetin. Shëndeti nuk do jete problematik, por as ne forme te shkëlqyer nuk do jeni. Kujdes me alkoolin. Nëse jeni mjek, jurist apo ekonomist do keni shume sukses ne profesion. Nëse keni nisur një projekt do keni shume sukses. Familja edhe mund te zgjerohet me një pjesëtar te ri.

Bricjapi

Do ja kaloni shume mire ne praninë e partnerit tuaj këtë jave. Do keni mundësi te sqaroni edhe disa keqkuptime. Beqaret do i japin fund aventurave dhe do te kërkojnë dashurinë e vërtetë. Bëhuni te duruar dhe ne fund te javës do keni takimin e shumëpritur. Ne planin financiar gjithçka do shkoje mire. Pak nga pak do arrini majat. Këtë jave do jeni ne forme te mire shëndetësore. Ne pune çdo gjë do ju duket me e thjeshte gjate kësaj periudhe. Kujdes, disa planetë mund te ndërlikojnë marrëdhëniet me koleget. Tregohuni te matur dhe vetëpërmbahuni. Ne familjen tuaj do te mbizotërojë dialogu dhe gëzimi. Përfitoni për te kaluar disa momente te lumtura.

Ujori

Këtë jave marrëdhëniet ne çift do takojnë harmoninë dhe paqen. Tregohuni me tolerante me partnerin. Beqaret do keni një takim te rëndësishëm qe do iu ndryshoje rrjedhën e jetës. Mendohuni mire para se te flisni. Për sa ju përket financave do jete një jave e mire. Kujdes sepse nuk do vijnë nga puna por nga fati. Shëndeti do te mbrohet nga planetët. Ata qe janë lodhur shume këtë periudhe do mund te çlodhen. Kujdes duhet te bëni nga ushqimi i tepruar. Ne pune ne përgjithësi gjerat do shkojnë mire, përveç disa pengesave te vogla. “Shtrijini këmbët sa keni jorganin”. Ne familje duhet te përpiqeni për te ruajtur këtë klime te qete.

Peshqit

Marrëdhëniet me partnerin do te përmirësohen këtë jave. Joshja do japë rezultatet e veta. Beqaret ne përgjithësi duan te provojnë disa dashuri, por te premte do ndodhe diçka qe do ti beje te ndryshojnë mendim. Këtë jave nuk do keni asnjë ndikim nga planetët dhe do mund te menaxhoni me mire financat tuaj. Shëndeti mund te ketë disa probleme. Beni kujdes me ushqimin dhe gjumin. Nëse do merrni pjese neper konkurse, provime apo promovime do keni shume sukses. Ata qe punojnë ne organizata ndërkombëtare apo ne tegeti do kenë me shume fat. Planetët do ju ndihmojnë qe gjithçka te shkoje mire ne marrëdhëniet me familjaret.