Interi do të përpiqet për të nënshkruar edhe në të ardhmen me mesfushorin Luka Modric menjëherë pas arritjes së ish drejtorit gjeneral të Juves, Beppe Marottas.

Presidenti i ri Steven Zhang, djali dhe njëri nga trashëgimtarët e pasurisë së Suning Group, zyrtarisht zëvendësoi Erick Thohirin këtë javë dhe ka plane të mëdha për klubin.

Njëra nga çështjet e para nën diskutim do të jetë arritja e Marottas, i cili ishte larguar menjëherë nga presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli.

Raporte të ndryshme kanë pohuar se Marotta tashmë ka qenë në bisedime me Interin dhe veçanërisht me Zhangun për rolin e tij të ri në San Siro.

Bazuar në një raport nga gazeta italiane ‘Tuttosport’, Beppe Marotta do të përpiqet për të rregulluar raportin me kampionin evropian – Real Madridit dhe do të bëjë një tjetër përpjekje për të nënshkruar me Modricin, ose në janar ose në fund të këtij sezoni.

Derisa ‘Los Blancos’ janë duke pasur probleme të shumta nën udhëheqjen e trajnerit Jurgen Klopp, Luka Modric është qartë e dukshme se dëshiron të transferohet diku tjetër dhe të ketë një eksperiencë të re.

Modricit thuhet se i është kërkuar transferimi edhe nga bashkëlojtarët e tij kroat te Interi si Ivan Perisic, Sime Vrsaljko dhe Marcelo Brozovic.