Zorra e trashë konsiderohet gjithmonë si një organ i rëndësishëm në trup pasi eliminon mbeturinat e trupit. Ajo rregullon procesin që nxjerr toksinat nga trupi dhe kështu e mban atë të sigurt nga kimikatet helmuese. Meqenëse organi është gjatë gjithë kohës duke funksionuar me kalimin e kohës ai mban papastërti dhe është thelbësore që të pastrosh zorrën e trashë rregullisht.

Pastrimi i zorrës së trashë largon mbetjet e akumuluara dhe toksinat nga trupi dhe gjithashtu përmirëson funksionimin e organit. Nuk do ju duhet më të shkoni tek doktorët që të detoksifikoni trupin tuaj sepse ne do ju japim një recetë që do kujdeset për këtë gjë.

Receta

Përbërësit:

Lëng xhinxheri – 1 lugë
Kripë deti – ½ lugë
Ujë të ngrohtë të filtruar – ½ filxhan
Përbërja:

Merrni ½ filxhan me ujë të ngrohtë dhe hidheni atë në një gotë.
Shtoni ½ lugë kripë deti në të dhe përziejeni mirë.
Më pas shtoni ½ filxhan lëng molle së bashku me 2 lugë lëng limoni dhe 1 lugë lëng xhinxheri në ujë të ngrohtë.
Përzieni mirë dhe piheni në mëngjes me një stomak bosh.
Përsëriteni dozën përsëri 2 herë gjatë ditës.