Ndeshja mes Realit dhe Barcelonës sjelli një sherr mes tifozësh.

Grupi i tifozëve ultras të Barcelonës “Boixos Nois” marshoi nëpër rrugët e Barcelonës deri në “Camp Nou” para ndeshjes El Clasico ndaj Real Madridit të dielën, dhe u përleshen me policinë.

Forca policore lokale Mosses d’Esquadra, iu versul grupit prej 1.000 tifozëve si kundërpërgjigje ndaj lëshimit të fishekzjarrëve nga ta.

Ndeshja Real Madrid-Barcelona, plas ‘sherri’ mes tifozëve