Duket se largimi i Fatmir Xhafajt nga Ministria e Brendshme do të pasohet me shkarkime të tjera zyrtarësht.

Pas Fatmir Xhafajt shkarkohet edhe kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

Pasi u përdor nga Edi Rama dhe Fatmir Xhafa si shantazhues dhe shofer i Babales, tani që Saimir Tahiri riktheu pozitat e tij duke detyruar Ramën sëbashku me Vangjush Dakon të shkarkoje Xhafën, sot pasdite është radha e Ardi Veliut.

Lajmi është bërë i ditur për SYRI.net nga burime të sigurta.
Sipas tyre, Veliu do të shkarkohet nga Edi Rama, ndërsa vendimi do të behet publik pas pak.