Një përleshje mes policëve dhe tifozëve ka ndodhur në ndeshjen Dortmund – Hertha

Ishin tifozët e Hertha ata që shkaktuan një kaos që rrallë herë shihet në stadiumet evropiane.

Ditëlindjen e tyre të 15-të, tifo grupi “Haupstadt Mafia”, nisi ta festojë me piroteknikë, ndërsa situata doli jashtë kontrollit kur policia ua mori një transparent.

Pas kësaj huliganët nisën një zënkë me policinë, ku kaluan telat mbrojtës dhe sulmuan policinë me shufra, kurse policia më pas iu kundërpërgjigj me gaz lotsjellës.

Shikoni pamjet më poshtë: