Alban Hoxha po kalon nëpër momente të vështira këta muajt e fundit.

Portieri i Kombëtares së Shqipërisë dhe Partizanit, Alban Hoxha, raportohet se është dënuar me tre muaj burgim.

Portieri shqiptar ishte kapur dy muaj më parë duke vozitur në gjendje të dehur, ndërsa është shpallur fajtor për veprën penale “drejtim i automjetit në gjendje të parregullt”, shkruajnë mediat shqiptare.

Sipas tyre, Alban Hoxha është dënuar me 3 muaj burgim nga gjykata në Tiranë.

Ende nuk janë ofruar detaje më të hollësishme, por me gjasë portieri do ta paguaj dënimin me gjobë.

Portieri i Kombëtares shqiptare dënohet me burg