Tani vajzat e gratë gjithnjë e më shumë gjatë aplikimit të make-upit po përdorin sfungjerët për shkak të prakticitetit që japin.

Megjithatë pas një kohe të gjatë përdorimi është e rëndësishme t’i pastroni mirë, gjithnjë pa i dëmtuar apo çarë sfungjerët.

Për të pastruar sfungjerët nga bakteret, ju nuk keni nevojë të përdorni produkte të shtrenjta profesionale.

Ja çfarë ju nevojitet:

  • 1 lugë gjelle vaj kokosi
  • 1 lugë gjelle detergjent enësh
  • copëza sapuni antibakterial

Përgatitja:

  • I përzieni mirë të tri përbërësit.
  • Thitheni masën me sfungjer dhe në fund e shpëlani me ujë të bollshëm.Marrë nga Shije.al