Sulm me armë zjarri në dy xhami në Zelandë të Re – 40 të vdekur

Sulm me armë zjarri në dy xhami në Zelandë të Re – 40 të vdekur

Si pasojë e sulmeve me armë zjarri në dy xhami në Zelandë të Re, 40 persona kanë humbur jetën si dhe 20 të tjerë janë lënduar.

Autoritetet e sigurisë kanë arritur që t’i arrestojnë dhe paraburgosin katër persona që dyshohet se janë të lidhur me krimin, shkruan Euronews, transmeton Klan Kosova.

Motivet për sulmin mbeten ende të paqarta dhe policia ende nuk e ka cilësuar këtë incident si një sulm terrorist.

Për t’u informuar më shumë rreth këtij incidenti tragjik, klikoni në linkun e mëposhtëm.

Zelandë e Re, disa të vdekur pas sulmeve në dy xhami