Shtetet e Bashkuara jane tronditur serish nga nje sulm me arme.

 

Një person i armatosur hapi zjarr në Torrance të Kalifornisë.

 

Si pasojë e sulmit tre persona humben jeten.

 

Sulmi me armë në parkun e lojërave në Los Angeles, 3 të vdekur dhe 4 të plagosurSulmi me armë në parkun e lojërave në Los Angeles, 3 të vdekur dhe 4 të plagosur

 

 

Nderkohe mesohet se disa persona te tjere u plagosen kur agresoi filloi te qellonte pasi me pare ne vendin e krimit kishte pasur nje perleshje mes disa personave.

 

Ngjarja e rëndë ndodhur në një kompleks lojërash bowling.

 

Departamenti i policisë së Torrance menjehere pas sulmit u kerkoi njerëzve të qëndronin larg vendit të ngjarjes per shkak te rrezikshmerise.

 

Nuk dihet ende motivi i sulmit me arme dhe nu ka te dhena per autorin e ngjarjes. torrance është një qytet bregdetar rreth 30 kilometra larg Los Angelesit.