Një tërmet i fuqishëm është regjistruar mbrëmjen e sotme në Greqi.

Tërmeti me magnitutë 5.3, është regjistruar në orën 19:35:55, me orën lokale.

Mësohet se qendra e tërmetit ka qenë në Jug të Greqisë, rreth 245 km në jugperëndim të Athinës.

Nuk ka informacion për dëmet e mundshme, ndërsa mësohet se është ndjerë edhe në Jug të Shqipërisë.

Tërmet i fuqishëm 5.3 ballë, “shkundet” dhe toka shqiptare