“U fut me armë në dorë dhe terrorizoi fëmijët, ndërhyri Klajdi”, denoncimi i prindit: Policia fsheh ngjarjen, në shkollë hyri një…

Paralajmërohen greva në arsim

Një denoncim nga një prind i një fëmije që studion në shkollën  Ali Agjah ne Elbasan, është bërë publik në faqen e Facebook të ish-kryeministrit Sali Berisha.

Në këtë denoncim thuhet se në ambientet e kësaj shkolle është futur një person i dehur dhe i armatosur duke terrorizuar fëmijët.

“U fut me armë në dorë dhe terrorizoi fëmijët, ndërhyri Klajdi”, denoncimi i prindit: Policia fsheh ngjarjen, në shkollë hyri një…Sipas prindit që denoncon këtë rast, ka qenë një mësues ai i cili ka ndërhyrë duke i marrë armën n nga dora.

Ndërkohë më tej thuhet se policia e ka fshehur ngjarjen, ndërsa shtohet se në këtë shkollë nuk ka roj, edhe pse prindërit kanë bërë pagesën në nisje të vitit shkollo.

Mesazhi i plotë i postuar nga Sali Berisha:

Persona te armatosur futen terrorizojne nxenesit ne Shkollen Ali Agjah ne Elbasan!

Policia fsheh krimin, skandalin.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje z.Berisha.Dua te denoncoj nje rast alarmant por qe nuk e tregojne e mbajne fshehur.
Diten e premte ne shkollen Ali Agjah ne Elbasan,ne ambjentet e shkolles ka hyre nje person mashkull i dehur dhe me arme ne dore dhe ka terrorizuar femijet.Nga burime te brendshme thone se me pas eshte konfliktuar Klajdi mesuesi i fiskultures me kete person,duke i hequr armen nga dora dhe duke e nxjerre jashte.Policia nuk jep asnje detaj.Dera e shkolles ka qe dje qe nuk hapet me as prinderit nuk i lejojne te hyjne me pas ketij rasti.Nderkohe jane paguar leket nga prinderit qe ne fillim te vitit shkollor per rojen e shkolles por qe roje nuk ka.Se ku kane shkuar keto leke nuk e dijme,por tani po e marrim vesh pas ketij rasti.Asnje nga mesueset nuk tregon asgje,pasi kane urdher te mos hapin goje nga drejtoresha e shkolles.Jemi ne panik per sigurine e jetes se femijeve.Ju lutem publikojeni se cfare mostrash vendosin ne krye te shkolles qe mundohen te fshehin raste te tilla me rrezik jete te femijeve.Anonim ju lutem pasi na cenojne tek femijet.

loading...